...s láskou ke sportu...


Chceš se stát členem týmu žactva?

 

1. Stáhni si informační leták, jak to u nás chodí (nebo se podívej na on-line verzi srolováním níže na této stránce).

2. Ptej se na formuláři zde, na e-mailu či telefonu na vše, co tě zajímá, případně se rovnou přijď podívat na trénink v tréninkových hodinách žactva.

3. Rozhodni se.

4. Pokud ses rozhodl kladně, můžeš přijít na trénink a hned sport vyzkoušet, máš 2 měsíční zkušební lhůtu.

5. Po této době (nebo kdykoli dříve) si můžeš stáhnout a přinést vyplněnou přihlášku.

6. Vítej mezi námi, nový parťáku!

 


Uvažuješ o členství? Ptej se na cokoli!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stolní tenis Dřínov - všeobecné informace (on-line verze)
 
Ahoj! Právě jsi obdržel nebo sis z našich webových stránek stáhl informační leták a pravděpodobně se rozhoduješ, zda se máš přihlásit do dřínovského pingpongového oddílu a zkusit tenhle nádherný sport. S dovolením ti nabízíme k ulehčení rozhodování v následujících řádcích několik informací, jak to u nás vůbec chodí. Nezapomeň ho také ukázat rodičům, aby si oni mohli udělat obrázek.
 
Kdo jsme?
Oddíl stolního tenisu Sokola Dřínov s už docela dlouholetou tradicí (přes třicet let) a s mnohými úspěchy, o kterých se můžeš dočíst v oddílové kronice. Za všechny jmenuji jen několikanásobné vítězství v regionálním přeboru žactva, individuální úspěchy hráčů jako je nominace a účast na Olympiádě pro děti a mládež ČR, medaile z republikových bodovaček mládeže, účast na mezinárodních evropských akcích - turnajích a soustředěních, 27. místo naší Ádi Kášové na mistrovství Evropy minikadetů, vítězství v krajských turnajích a přeborech jednotlivů a další a další. Družstvo dospělých se stabilně pohybuje ve vrchní části tabulky regionálního přeboru mužů, zahráli jsme si už i kraj a ženskou divizi. Zkrátka - bude záležet jen na tobě, s jakými cíli se budeš chtít přihlásit, zda si jen tak hrát nižší soutěže, nebo se stát třeba mistrem světa. K obojímu ti rádi pomůžeme, co bude v našich silách.
 
Personální obsazení:
Členstvo oddílu se mění, ovšem jádro zůstává už léta víceméně stejné. Na trénincích nás všechny poznáš.
Trenéři - to jsou lidi, co tě budou nejvíce "dusit". Ale také chválit a podporovat v růstu. Hlavní trenér a předseda oddílu - Jiří Polák - kdysi hráč KP II (Kralupy n. Vlt.), výrazná opora v soutěži dospělých. Má bohaté zkušenosti s trénováním mladých hráčů. Je držitelem trenérské a rozhodcovské licence C.
Lucie Poláková - trénink začátečníků i pokročilých hráčů, asistentka a sparing, bývalá hráčka II. ligy žen (Brandýs n. Labem), nyní posila dřínovského týmu dospělých a administrativní pracovnice. Licence trenéra a rozhodčí C + C.
Alena Poláková - asistentka trenéra, vedoucí žákovského družstva, organizační pracovnice oddílu, vrchní docházkářka.
Vedoucí soutěží:
RP I. třídy dospělých - Jan Kruml, dříve hráč Kostelce n. Labem, nyní jeden z hráčů základu družstva dospělých ve Dřínově.
Okaz Náš tým ti o nás poví ještě více.
Kontaktní informace na nás obdržíš společně s přihláškou (na webu ke stažení), nebo mrkni na naše webové stránky pod odkaz Kontakty.
 
Naše činnost? 
Nejdůležitějším bodem je samozřejmě naučit se co nejkvalitněji hrát stolní tenis, znát pravidla sportu a být fyzicky i psychicky připraven sehrát jakékoli utkání. Ovšem není to bodem jediným, tím druhým je poskytnout zázemí pro další akce pingpongového i nepingpongového charakteru a dobře se u toho pobavit. Tréninky zpravidla probíhají podle věku hráče - menší děti 2x týdně, starší 3x týdně plus případně zápasy a turnaje. Trénink trvá 90 - 120 minut. Zaměřujeme se kromě samotného pinpongu i na fyzičku, hry, pravidla a další, co ke sportu patří. 
Účastnit se budeš (pokud budeš chtít):
- soutěží kategorie mládeže družstev - regionálního přeboru (tříčlenná družstva) /RP/. Pokročilejší děti a dorost hrají i za dospělé (čtyřčlenná družstva). Mezi námi jim říkáme "mistráky", protože vítězové jsou mistři okresu - regionu. Zde hrají ti nejlepší, ostatní jsou náhradníky s možností třídat. Soutěž je dlouhodobá, probíhá dvoukolově - podzimní a jarní část (odvety).
- turnajů (odkazy na konci letáku), kde na tebe čekají zajímavé ceny, sportovní poháry, medaile, diplomy, peníze, potlesk, sláva... a kdo ví, třeba i reprezentační dres, když budeš makat. k tomu vede ale dlouhá cesta, která bude dlážděná vítězstvími stejně jako prohrami. V pinčesu není až tak složité se prosadit jako v jiných sportech, jako třeba ve fotbalu či plavání, i tak je třeba dostatečná píle, to je dobré si uvědomit už předem. Jezdíme na krajské turnaje, pražské turnaje grand prix, občas i na "republiku", zúčastnit se mohou začátečníci i ti nejlepší hráči, takže se nemusíš bát, že si nezasoutěžíš už od začátku kariéry. Turnaje jsou rozděleny do kategorií dle věku na nejmladší žactvo (do 10 let), mladší (11-12 let), starší žactvo (13-14 let), dorost (15-18 let), junioři (19-21 let). Dále už dospělí (do 150 let) Dále se dělí dle "geografie" - regionální (Mělnicko), krajské či oblastní (Středočeský kraj), republikové (ČR), kontinentální (evropské) a celosvětové (planeta Země). Mezigalaktické utkání dosud dle našich informací sehráno nebylo.
Turnaje pořádáme i my, ty nazýváme oddílové. Více o nich průbězně na Nástěnce. Na nich je pro začátek nejsnazší něco "ulovit" do své soukromé síně slávy. Informace o nich jsou na webu, také bývá pozvánka v Dřínovském občasníku a vždy na jejich konání upozorňujeme při trénincích. Tam vyhrává každý, i když skončí třeba úplně poslední - nikdo totiž neodejde z prázdnou. Tyto turnaje jsou i pro nečleny oddílu, můžeš sezvat kamarády (proč se před nimi nevytáhnout, třeba se také budou chtít pak stát členy), rodiče a další známé, ať si přijdou protáhnout tělo a čelit tvým topspinům.
 
Jestli se zařadíš mezi takové nadšence, jako jsme my, určitě s námi rád vyražíš na některé ze soustředění. Některá pořádáme sami a probíhají přímo ve Dřínově, to pak třeba přespáváme v herně (šatně, klubovně), sportujeme, kde se dá, hodně si hrajeme a jsme i hodně zničení. Nebo jezdíme na soustředění s dalšími hráči jiných oddílů, kde se věnujeme hlavně pingpongu a vždycky si tam vylepšíme techniku a fyzičku. Je to skvělá příležitost se někam podívat a potkat nové kamarády z branže. Z měst, co jsme navštívili, s dá jmenovat například Sadská, Stráž pod Ralskem, Raspenava, Žihle či Hodonín.
 
Po sezóně jezdíme na prodloužený víkend do Krkonoš, kde se většinou jenom flákáme a děláme blbosti. Taky se touláme po lesích, pečeme vuřty, hrajeme na schovku v noci a vůbec provozujeme všelijaké hry. Kdo chce, tak si i zasportuje u badmintonu, tenisu, létacího talíře či procházkách v kopcích. Oblíbenou disciplínou je válení sudů po neposekané louce a přehazování chaty tenisákem. No, uvidíš sám, když se přidáš. Něco z toho je zachyceno i ve fotogaleriích na našich stránkách.
 
Kde a co?
Bohužel, zatím se nikomu z nás nepodařilo prorazit tak daleko, aby nám za obdržené prize money (finanční výhry)  mohl koupit vlastní hernu, tak se musíme vybavit s vybavenou (pěknou) zasedací místností Obecního úřadu ve Dřínově, kde máme k dispozici až tři stoly, na utkání 2 a ostatní "mučící"nástroje, jako jsou švihadla,činky, tréninkový trenažér (robot - schválně, jestli ho někdy porazíš /ne se stolu!/), obruče, tramplína, spousta míčků na zásobník a různé jiné. Také nám "patří" šatna a vlastně celé vrchní patro budovy, které se momentálně rekonstruuje (platnost k listopadu 2014). A co tě čeká na trénincích? Kromě samozřejmé rozcvičky se tě budeme snažit jemně dokopat k základům úderů při správném držení pálky a té nevytříbenější technice. Nevyhneš se ani ani nabírání fyzičky, bez ní se žádný správný sportovec prostě neobejde (no, vždyť by to ani snad nebyl sport...), takže hodně pohybovek, švihadlo, běhání (za míčem i před spoluhráčem), trošku posilko přiměřeně dle věku, oblíbené jsou opičí dráhy. Končíme kompenzačkami, to je speciální cvičení jógové i posilovací a protahovací, aby nám naše tělo jednou nevynadalo, že jsme ho přetěžovali a nehýčkali si ho. To by nám to pak mohlo vrátit nemocí a úrazy, to bychom tedy nechtěli.Teorii získáš jednak v tréninkových i ostrých zápasech, testujeme se i z pravidel a soutěžního řádu, většinou soutěžíme ve vědomostech. Pokud si budeš chtít udělat "fóra" a přijít jako pingpongový "Einštajn", stačí si z netu stáhnout (aktuální) Pravidla stolního tenisu a nastudovat si je. A případně i Soutěžní řád. Hráči nad patnáct let mohou usilovat o získání rozhodcovské licence C, a tu nemá každý!
Jako nováček máš nárok na dvouměsíční zkušební lhůtu zdarma, kdy se rozhodneš, jestli s námi budeš chtít pokračovat, nebo raději skončíš. Můžeš si půjčit i naše vybavení (pálku, švihadlo, míček). Zasvětíme tě do praxe, jak u nás co funguje, vyzkoušíš si svou šikovnost s pálkou a míčkem a seznámíš se s kamarády z tréninkové skupiny.
 
Finance?
Po zkušební době zaplatíš příspěvky 500,-Kč na sezónu. Z toho se uhradí registrační poplatek, také evidenční poplatky, abys mohl být zařazen na soupisku našich družstev. Ostatní peníze jsou na provoz oddílu, když jedeš na turnaj, tak třeba oddíl zaplatí benzín řidiči. Občas jsou potřeba míčky a další vybavení. Věz, že jsou to dobře vynaložené peníze, neboť jde o tvou (třeba zářivou) budoucnost a kariéru, také o přítomnost - kvalitně strávený volný čas. Oddíl se snaží vydělávat sběrem papíru a železa, výrazně přispívá OÚ Dřínov, kdy se nám stará o světlo a teplo, poskytuje zázemí a ještě přispívá finančně. Sem tam se najde i sponzor (dresy, ceny do turnajů, stoly...). Z oddílové pokladny hradme cestovné na turnaje a utkání, startovné soutěží družstev, registrace hráčů, ceny do oddílových turnajů, vybavení herny, šatny, tréninkové pomůcky, administrativu apod.
 
Jaká bude finanční zátěž pro tebe?
Pingpong je jeden z nejlevnějších sportů (hurá). Do začátku stačí sálové boty a pálka (začátečníkům zapůjčujeme, poté zde na to máme odborníka, který postaví pálku "na míru"), rozhodně si ji nekupuj. Existuje totiž stovky druhů potahů podle stylu hry hráče, dají se sehnat od 100,-, ale i třeba za 3000,-. Samozřejmě, že si nebudeš kupovat tu nej, ale později lepší bude třeba (cca 400-1200 Kč), protože s pálkou z běžného sportovního obchodu či oddělení supermarketu, která je kvalitní asi jako opotřebované prkénko na maso, bys toho moc nenatrénoval a rozhodně nemohl uvažovat o nějaké líbivé technice. Vsuvka pro rodiče - rekace typu "To ti zatím stačí, stejně nic neumíš," je hrůzostrašná. To je podobné jako chtít pořídit jízdní kolo bez šlapek, protože na něm dítě ještě neumí pořádně jezdit - konec vsuvky pro rodiče. Tmavé tričko, šortky a tepláky má doma snad každý, na tréninky budou třeba. Na zápasy zapůjčujeme dresy, někdy se dají i koupit. Boty - jakékoli s nešpinící podrážkou (světlou gumovou). Nedoporučuje příliš tenké  podrážky, protože se hodně skáče. O všech ostatních věcech, které si budeš chtít pořídit (míčky, speciální boty, doplňky k pálce apod.) se nejprve také poraď, ať zbytečně nenaletíš na líbivé reklamy prodejců a neutrácíš za zbytečnosti. Jinak je naprosto fuk, jestli budeš chtít nosit věci ve špičkové značkové sportovní tašce nebo nešpičkové igelitce. ono to totiž ještě opravdu nikdy nikoho hrát nenaučilo, ač v to někteří pořád (marně) doufají. Potřeby na stolní tenis se prodávají ve specializovaných prodejnách, na webu je jich spousta, jen se porozhlédnout. Budeš také potřebovat švihadlo, tato investice se rozhodně vyplatí. Stojí několik desítek korun a budeš ho hodně využívat, tak by ti mělo sedět hlavně délkou a "váhou". Těžší jsou lepší, lépe se točí. Je dobré si ho přede vyzkoušet, ne všechny jsou kvalitní, i když třeba mají na rukojeti obrázky s medvídkem Pú.
 
Všechno ostatní, co ještě budeš chtít vědět, se dozvíš od nás nebo našich hráčů, na internetových stránkách oddílu a praxí ve zkušební době. Pokud se budou chtít přihlásit i tví rodiče, budeme jenom rádi. Tréninky pro dospělé jsou vždy v pondělí od 19.00. Probíhají volnou formou (přijdu a hraju) a jinak pro členství platí stejná pravidla jako pro tebe. O zájemce se může starat trenér, ale mohou si přijít i "jen tak zaplácat". 
 
Pravidla předem?
Dbáme na včasný příchod na tréninky, protože jsme tým a vše děláme týmově, tedy od úvodu přes rozcvičku až po závěrečné protažení, pokud se hráči courají, dělá to nepořádek. Dále je nutné nosit si pomůcky (nebo nechávat v herně) a myslet si na akce, na které se přihlásíš.
 
Závěrem.
Pokud se budeš snažit, můžeš získat partu dobrých kamarádů na celý život, zázemí (základy) pro vrcholový sport, spoustu zážitků ze soustředění a jiných akciček již zmiňovaných, smysl pro fair-play, pěknou vysportovanou postavu a všechno ostatní, co nabízí členství ve sportovním oddílu. Pokud se snažit nebudeš, nemusíš mít nic z jmenovaného, to už bude opravdu záležete na tvém přístupu. Jedno je ale dobré zapamatovat si už předem, než vůbec začneš hrát a pustíš se do kolotoče sportování - nejlepším trenérem jsi pro sebe ty sám. Měl by sis uvědomit, co čekáš od sebe i od ostatních. Když budeš chtít, můžeš se opravdu stát dobrým sportovcem, pro nás je však hlavní prioritou to, abys byl dobrým člověkem, uměl fungovat jako člen týmu a byl poctivý sám k sobě i druhým. Naučit se dřít a nevzdávat se. Když chtít cokoli z toho nebudeš, nikdo tě nikdy k ničemu nedonutí. Stejně tak si nikdo za tebe nepůjde pro trofej pro mistra ani si za tebe nevyslechne státní hymnu, která se hraje na počest vítězům při mistrovstvích a na olympiádě. Dřínovský oddíl pro tebe udělá maximum, trenéři se ti budou věnovat i individuálně, pokud na prvním místě uděláš maximum ty. Tak co, už víš, kam bys chtěl svou kariéru směřovat?
 
Ať už se rozhodneš jakkoli, přejeme ti hodně štěstí v životě, pevnou vůli a co nejkrásnějších zážitků. A také i tak trošku doufáme, že to všechno třeba jednou zažiješ s námi a my s tebou. Bylo by nám ctí!
 
Těšíme se na tebe!
 
Trenérský a realizační tým Sokola Dřínov.
 
Odkazy:
turnaje republikové - ČAST -  https://www.ping-pong.cz/ 
krajské - STSST -  https://www.stcstolnitenis.cz/ 
regionální - RSST -  https://melnik.stcstolnitenis.cz/ 
pražský svaz - PSST - https://www.prazskypinec.cz/
 
Informační systém STIS - tabulky, výsledky, úspěšnosti... soutěže družstev - https://stis.ping-pong.cz/htm/?oblast=420206